У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який забороняє користування мобільними в школі. Парламентарії запевняють, що це допоможе учням краще спілкуватися в суспільстві та захистить їх від надмірного впливу соцмереж. Зараз документ вже вивчають в профільному комітеті Ради.
Депутати планують заборонити користуватися інтернетом з мобільних пристроїв учням і вчителям. Винятком будуть лише учасники, які будуть використовувати пристрої в освітніх цілях, а також особи з особливими освітніми потребами.
В обґрунтуванні необхідності прийняття акту йдеться:
Про шкоду і користь мобільних телефонів написано і говорено уже багато. Ми розуміємо, що, з одного боку, ґаджети – це така собі енциклопедія в кишені, вільний доступ до інформації тощо. Але з іншого – це ігри, навантаження на очі, малорухливий спосіб життя. А коли діти замість того, щоб відпочивати на перервах зависають у телефонах – це ще й брак спілкування з однолітками. Бо з ґаджетами, як загалом у житті, спрацьовує правило: усе добре, але в міру.
Діти не повинні витрачати час на свої смартфони або планшети. Очевидно, що інтернет дає величезні переваги. Але якщо діти знаходяться в соціальних мережах або комп’ютерних іграх досить довго, то їм не вистачає часу, щоб поговорити з батьками, зайнятися спортом, зробити домашнє завдання або пограти з друзями.
Деякі країни давно запровадили заборону на мобільні телефони у школах. Зокрема така заборона діє у Франції, Греції, Таджикистані та деяких штатах Америки. Зазвичай учні приносять телефон до школи, але не користуються ним.
В Україні також намагалися заборонити користуватися смартфонами у школах. У 2007 році навіть було ухвалено заборону на користування мобільними телефонами у навчальних закладах, але 2014 року Міносвіти скасувало цю заборону і залишило це рішення за школами та вчителями.
У Франції заборона на використання мобільних телефонів у школах під час занять діяла з 2010 року. Проте влада країни значно посилили цю вимогу та з 1 вересня минулого року учням початкової та середньої шкіл заборонили приносити до навчальних закладів будь-які гаджети, підключені до інтернету. У список потрапили не тільки смартфони, але і планшети з розумними годинами.
Аналог французького закону про заборону гаджетів вимагають ввести в Німеччині. Відповідно до проведеного інститутом громадської думки Kantar Public опитуванням, за обмеження виступають 86% жителів країни. В даний момент така заборона діє тільки в Баварії, де в школу заборонили проносити навіть ноутбуки, якщо тільки вони не потрібні для навчання.
Заборона на використання мобільних телефонів та інших гаджетів школи Великобританії приймають самостійно. Якщо в одному навчальному закладі не можна проносити смартфон навіть вимкненим, то в іншому школярі можуть читати підручники навіть з екрану гаджета. Але в новому посібнику для навчальних закладів країни з’явиться заборона на гаджети в класах.
В даний час заборона на використання гаджетів в школах діє в Азербайджані, Греції, Таджикистані і Франції.
У Канаді питання вирішується на регіональному рівні. Так, в Онтаріо заборона на використання мобільних телефонів поширюється на всі школи, а в Квебеку – тільки на державні.
У США все залежить від законодавства штату. У Массачусетсі дозвіл дається на рівні керівництва навчального закладу. А в Нью-Йорку – вирішує влада міста.
Все це робиться для того, щоб навчити дітей самостійно обмежувати час, який вони витрачають на соціальні мережі і онлайн-ігри. І все ж остаточне рішення ухвалюватимуть директори шкіл.
Шкільне життя
Немає коментарів:
Дописати коментар